Galeria

Czy sauna skalna pomaga w odchudzaniu?

Sauna to znany sposób na walkę z nadwagą. Podwyższona temperatury ciała wpływa na przyspieszenie metabolizmu, co z kolei przekłada się na szybsze zrzucanie wagi.

W Polsce największą popularnością cieszą się klasyczne odmiany sauny, takie jak sauna fińska, ruska bania czy parowa sauna rzymska. Tymczasem korzystniejsze efekty w zakresie odchudzania przynoszą zabiegi w znacznie mniej obciążającej dla organizmu saunie typu japońskiego, czyli w tzw. saunie skalnej. Zabiegi w saunie skalnej trwają znacznie dłużej niż w klasycznych rodzajach sauny, bo nawet godzinę. Podczas jednej sesji możemy spalić od 800 do nawet 1500 kalorii i to bez żadnego wysiłku fizycznego.

Leżąc na rozgrzanych kamieniach, ciepło wnika znacznie głębiej w strukturę naszego ciała, co sprzyja zainicjowaniu wielu procesów na poziomie komórkowym, które pomagają w pozbyciu się tłuszczu zgromadzonego tuż pod powierzchnią skóry. Zabiegi w saunie skalnej to doskonały sposób na zredukowanie cellulitu i szybkie zrzucenie balastu nadprogramowych kilogramów. Przy czym w odróżnieniu od zabiegów w saunie klasycznej, podczas których z organizmu wydalamy przede wszystkim wodę, w saunie skalnej spalamy również tłuszcz. Zgromadzony pod skórą tłuszcz łączy się z wodą i wydalany jest na zewnątrz organizmu w postaci tzw. potu perłowego. Przy okazji pozbywamy się również z organizmu toksyn i wspomagamy naturalne procesy odbudowy naskórka.

Zabiegi w saunie Ganbanyoku to doskonały sposób na wsparcie procesu odchudzania u każdej osoby, bez względu na jej wiek. Zabiegi w saunie japońskiej są mniej obciążające dla ludzkiego organizmu, w związku z czym może korzystać z nich praktycznie każdy. Oczywiście w przypadku osób cierpiących na poważne choroby przewlekłe, przed pierwszą wizytą w saunie warto skonsultować się z lekarzem.