Galeria

Czy sauna wpływa na urodę?

Regularne wizyty w saunie to sprawdzony sposób na zahartowanie ciała, zwiększenie wydajności działania naszego układu odpornościowego, a tym samym zmniejszenie ryzyka złapania przeziębienia, a jeśli je złapiemy, jego łagodniejszy przebieg. Warto jednak pamiętać, że to zaledwie jedna z wielu korzyść, jaką osiągniemy, odwiedzając saunę. Wizyty w saunie to także znakomity sposób na poprawę naszej urody! Odwiedzając saunę, poprawisz jędrność skóry, uelastycznisz ją i odmłodzisz. Jak to działa?

Oczyszczanie wewnętrzne

Podgrzanie organizmu sprzyja intensywnemu poceniu się i wydalaniu z wnętrza organizmu nagromadzonych w nim toksyn. Różnego rodzaju wypryski, przebarwienia i lokalne zaczerwienienia skóry mogą być efektem zaburzenia samoregulacji wewnątrz największego ludzkiego organu, czyli skóry. Pocąc się, stymulujemy wydzielanie dużych ilości potu, nasze pory się rozszerzają i to, co utkwiło w warstwie skóry właściwej, ma możliwość wydostania się na powierzchnię. Właśnie dzięki temu nasza cera po zabiegach w saunie wydaje się zdrowsza, bardziej gładka i jędrna. Zabiegi w saunie to znakomite rozwiązanie zwłaszcza dla osób z tłustą cerą. Dzięki podgrzaniu organizmu gruczoły łojowe otwierają się i pozbywamy się ze skóry nadmiernej ilości zgromadzonego w niej sebum. Należy jednak pamiętać, by po wyjściu z sauny schłodzić ciało pod zimnym prysznicem. W ten sposób zamkniemy pory i nasza skóra stanie się bardziej zwarta – jędrna.

Redukcja wagi

Zabiegi w saunie wspomagają proces odchudzania i w ten sposób przekładają się na zwiększenie atrakcyjności naszego wyglądu zewnętrznego. Podczas pobytu w saunie ciało poci się, ciśnienie krwi wzrasta, krążenie poprawia się, a tym samym przyspiesza nasz cały wewnętrzny metabolizm. Wizyta w saunie jest zatem rodzajem treningu biernego, podczas którego wewnętrzne struktury naszego organizmu zmuszone są do bardziej intensywnej pracy. To przekłada się na większą ilość spalonych kalorii, zwłaszcza tych skumulowanych w tkance tłuszczowej. Warto pamiętać, że pozbycie się z organizmu nadmiaru zgromadzonej w nim wody, również przekłada się na efektywniejszy proces spalania tłuszczu.

Efekt wygładzenia i zwiększenia sprężystości skóry

Zabiegi w saunie pomagają w redukcji cellulitu, a do pewnego stopnia redukują również zmarszczki, jakie z wiekiem pojawiają się na naszych twarzach. Zabieg w saunie polega na naprzemiennym nagrzewaniu i ochładzaniu ciała, przez co drobne naczynia włosowate ulegają naprzemiennemu rozszerzaniu i zwężaniu. Dzięki temu skóra zwiększa swoją naturalną elastyczność i szybciej się regeneruje. Z pomocą sauny możemy ograniczyć proces powstawania nowych zmarszczek i w pewnym stopniu zatuszować te, które już mamy. Zabiegi w saunie sprzyjają również rozbijaniu cellulitu, czyli nieregularnych zgrubień z tkanki tłuszczowej, wody oraz produktów naturalnej przemiany materii. Naprzemienne rozszerzanie i obkurczanie naczyń krwionośnych, a także otwieranie i zamykanie się porów, pomaga ustabilizować wewnętrzne procesy metaboliczne zachodzące w skórze – mówi się, że sauna jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi w walce z cellulitem.

Regeneracja skóry

Oczywiście zatrzymanie naturalnego procesu starzenia się skóry nie jest możliwe, zabiegi w saunie mogą jednak ten proces spowolnić. Dzięki naprzemiennemu rozgrzewaniu i ochładzaniu skóry, również jej głębszych warstw, regulujemy naturalne procesy zachodzące w jej wnętrzu. Po zabiegach w saunie skóra jest lepiej odżywiona, staje się bardziej jędrna i elastyczna, zyskuje lekko różowy, młodzieńczy kolor.

Regularne zabiegi w saunie to wypróbowany sposób na zachowanie atrakcyjnego wyglądu skóry na lata. Sauna wspomaga proces odchudzania, pomaga w walce z cellulitem, ogranicza ilość zmarszczek, jakie wraz z upływającym czasem pojawiają się na naszej twarzy. Dzięki saunie nasza skóra staje się lepiej ukrwiona i odżywiona, a przez to bardziej jędrna i gładka, można powiedzieć młodsza.