Galeria

Gdzie można skorzystać z sauny?

Kojarzące się z luksusowymi hotelami, wykończone od wnętrza odpornym na wilgoć drewnem sauny typu fińskiego, łaźnie parowe czy sauny infrared to doskonałe miejsce, by się zrelaksować, odprężyć ciało i umysł, a przy okazji wzmocnić swój organizm. Choć jeszcze do niedawna tego typu zabiegi rzeczywiście można było uznać za luksusowe, oferowane wyłącznie przez najlepsze hotele, to jednak współcześnie własnymi saunami może pochwalić się znacznie więcej obiektów.

Tradycyjne i nowoczesne sauny znajdziemy już nie tylko w dużych obiektach hotelowych, ale także w mniejszych pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, SPA oraz w wielu rodzajach obiektów sportowo-rekreacyjnych, zwłaszcza w dużych siłowniach i pływalniach. Co więcej, ze względu na możliwość zakupu gotowej, niewielkiej kabiny, sauna coraz częściej staje się także elementem podstawowego wyposażenia domu. Oczywiście na montaż sauny zwykle decydują się osoby dysponujące dużymi domami jednorodzinnymi, z dwiema lub trzema łazienkami – wówczas jedną z nich można przeznaczyć na saunę, ale w praktyce na instalację kabiny mogą pozwolić sobie również właściciele tradycyjnych mieszkań – najczęściej sauny instaluje się w większych mieszkań z dwiema łazienkami lub wolnym pomieszczeniem, które można zaadaptować na saunę.

Choć zakup i montaż sauny w domu prywatnym może wydawać się ekstrawagancją, to jednak w praktyce jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób regularnie korzystających z dobrodziejstw tego typu zabiegów. Zakup małej kabiny to koszt zaledwie kilku tysięcy złotych. Jej montaż jest również bezproblemowy, a eksploatacja to przy 1-2 zabiegach tygodniowo, zaledwie kilkanaście-kilkadziesiąt złotych do płaconego co miesiąc rachunku za energię elektryczną.