Galeria

Własna sauna – Ty też możesz sobie na nią pozwolić!

Domowa sauna nie jest luksusem zarezerwowanym jedynie dla najbogatszych Polaków. Wbrew pozorom zakup tego typu wyposażenia nie wiąże się z olbrzymimi kosztami i nie wymaga posiadania dużej, dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu lub wokół domu. Na własną saunę może pozwolić sobie praktycznie każdy, komu zależy na możliwości korzystania z jej dobroczynnych właściwości. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, jak przygotować się do zakupu własnej sauny i jakie korzyści wiążą się z jej posiadaniem.

Miejsce na saunę

Większość z nas sauny kojarzą się z dużymi pomieszczeniami, z jakimi spotykamy się w obiektach publicznie dostępnych. Tymczasem prywatna sauna może mieć niewielkie wymiary i możemy zlokalizować ją nawet we wnętrzu nieco większej łazienki, w mieszkaniu w bloku lub w starej kamienicy. Instalacja sauny w łazience jest tym bardziej korzystna, że po wyjściu z niej, możemy od razu wziąć chłodny prysznic. Oczywiście, jeśli masz dom, saunę możesz wybudować ogrodzie. W takiej sytuacji musisz pamiętać jeszcze o dostawieniu prysznica, pod którym będzie można schłodzić rozgrzany w saunie organizm.

Instalacja sauny

Nowoczesne sauny domowe wyposażone są w ogrzewanie elektryczne. W związku z tym, przed montażem sauny musimy zadbać o przeciągnięcie instalacji elektrycznej, do której ją podepniemy. Do prawidłowego działania sauny potrzeba będzie również instalacja wodno-kanalizacyjna i system wentylacyjny, który odprowadzi nadmiar pary wodnej na zewnątrz budynku. To bardzo ważne, zwłaszcza wtedy, gdy saunę instalujemy we wnętrzu mieszkania lub domu, w łazience.

Koszt budowy sauny

Ostateczny koszt sauny zależy od wyboru konkretnego jej modelu, przede wszystkim od jej wielkości i wydajności energetycznej, a także od jej wyposażenia. Proste konstrukcje saun do zastosowań domowych kosztują około 4-5 tys. złotych, a zatem nie jest to koszt przekraczający zdolności finansowe osoby o średnich zarobkach. Oczywiście w przypadku bardziej zaawansowanych, dużych saun wolnostojących, koszt budowy będzie znacznie większy.

Dlaczego warto inwestować w saunę?

Domowa sauna to idealny sposób na relaks po męczącym dniu pełnym codziennych obowiązków. Sauna to także doskonały sposób na hartowanie swojego organizmu, na wzmocnienie naturalnej odporności i odświeżenie swojego ciała. Najlepszą porą roku na zabiegi w saunie jest jesień i zima, gdy na dworze robi się chłodno i niesprzyjająca aura zniechęca nas do podejmowania jakichkolwiek form aktywności. Dzięki saunie możemy rozgrzać organizm i w ten sposób oczyścić go z zalegających w nim toksyn. Zimowe sesje w saunie nie tylko odprężą Twoje ciało, ale i przy okazji, w korzystny sposób wpłyną na Twoją ogólną kondycję. To szczególnie ważne w naszej strefie klimatycznej, gdy mała ilość światła słonecznego i krótki dzień sprawiają, że potrzebujemy dodatkowego zastrzyku energii. Sesja w saunie zakończona zimnym prysznicem ożywi Twoje ciało i umysł.

Jak widzisz, budowa sauny nawet w niewielkim mieszkaniu, nie jest czymś niemożliwym do realizacji. Koszt tego typu inwestycji również nie jest przesadnie wysoki, a korzyści, jakie możesz odnieść, mając do dyspozycji własną saunę, są nie do przecenienia. Zadzwoń do nas, na pewno coś doradzimy i pomożemy w budowie Twojej sauny.