Galeria

Budowa sauny

Budowa sauny – przygotowanie pomieszczenia.

Saunę można umiejscowić w domu a nawet mieszkaniu wydzielonym na saunę. Może to być pomieszczenie przy łazience, w piwnicy, na poddaszu. Minimalna wysokość pomieszczenia pod budowę sauny to 2,0-2,10 m.

Aby zamontować saunę w pomieszczeniu należy doprowadzić prąd trzyfazowy (400V), wentylację grawitacyjną nad sauną lub przy saunie. Oraz przygotować podłoże pod saunę czyli płytki lub kamień. Tak przygotowane pomieszczenie jest odpowiednie do zamontowania w nim sauny. Zitpol-sauna specjalizuje się w budowie saun pod wymiar, tzn. Dopasowuje wielkość sauny do pomieszczenia.

Budowa sauny – etapy:

  1. Przyjazd przedstawiciela Zitpol-sauny do Klienta w celu oględzin i pomiaru pomieszczenia pod saunę.
  2. Wybór drewna z jakiego ma być wykonana sauna. Dobór wyposażenia, ilości i układu ławek w saunie, przeszklenia, dopasowanie pieca do sauny: moc, funkcje, wielkość, wygląd.
  3. Termin realizacji to 2-4 tygodni. Ustalenie daty przyjazdu do Klienta w celu montażu sauny.
  4. Montaż sauny odbywa się w ciągu jednego dnia ok. 5-8 godz.

Budowa sauny we własnym domu to znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą regularnie korzystać z dobrodziejstw sauny, a nie mają w pobliżu domu czy pracy żadnej sauny. Budowa sauny sprawdzi się także w przypadku osób, które pragną cieszyć się relaksem w saunie o dowolnej porze.