Galeria

Instalacja sauny w hotelu lub pensjonacie – czy warto?

Nowoczesna sauna w ośrodku SPA to dziś już standard. Tego typu rozwiązania coraz częściej pojawiają się również w większych hotelach i eleganckich pensjonatach, co z jeden strony jest ciekawym elementem promocji, a z drugiej odpowiedzią na potrzeby wielu współczesnych klientów. Grono osób doceniających odprężające i prozdrowotne właściwości sauny stale rośnie. Instalacja sauny w hotelu czy niewielkim pensjonacie może zatem pomóc w przyciągnięciu uwagi wielu nowych osób.

Łaźnia parowa lub sauna elementem promocji obiektu

Inwestycja w dodatkową atrakcję to okazja do wypromowania obiektu na tle lokalnej konkurencji, a tym samym dobry sposób na zwiększenie ilości odwiedzających ten obiekt osób i pomnożenie generowanych przez niego zysków. Możliwość skorzystania z sauny przyciąga jak magnes, zwłaszcza gdy mieści się w cenie usługi noclegowej. Dla wielu turystów czy klientów biznesowych dostęp do sauny stanie się impulsem do wyboru oferty hotelu lub pensjonatu, który zdecydował się zainwestować właśnie w takie rozwiązanie.

Sauna w miejscowościach uzdrowiskowych

Zakup sauny w szczególności powinny rozważyć firmy prowadzące działalność noclegową w miejscowościach uzdrowiskowych, do których zwykle przybywają osoby troszczące się o swoje zdrowie. Sauna sprawdzi się zarówno w miejscowościach nadmorskich, jak i górskich, zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach roku. Warto pamiętać, że regularne zabiegi w saunie wspierają naturalną odporność organizmu, na czym zależy wielu osobom odwiedzającym uzdrowiska. Poza tym już pojedynczy zabieg może przynieść ukojenie dolegliwości bólowych ze strony napiętych mięśni czy przykurczonych stawów. Sauna będzie zatem doskonałym dopełnieniem oferty górskich obiektów noclegowych, zwłaszcza w sezonie zimowym, pozwalając rozluźnić ciało po wyczerpującym dniu spędzonym na narciarskim stoku.

Relaks podczas urlopu

Odprężające właściwości sauny doceni każdy, kto choć raz miał okazję z niej skorzystać. Inwestycja w saunę powinna zatem zainteresować właścicieli hoteli, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych zlokalizowanych w miejscowościach typowo turystycznych. Gdy człowiek nie ma możliwości skorzystania z sauny w miejscu zamieszkania, czas urlopu może być ku temu doskonałą okazją i warto tę okazję wykorzystać. Sauna może być ciekawym dopełnieniem podstawowej oferty noclegowej również w obiektach agroturystycznych.

Instalacja sauny w hotelu – to łatwiejsze, niż myślisz!

Wbrew pozorom instalacja sauny w hotelu lub pensjonacie nie jest przesadnie skomplikowana i droga. Na jej montaż może pozwolić sobie praktycznie każdy hotel czy pensjonat. W mniejszych obiektach wystarczy zakup kabiny mieszczącej do kilku osób. Taką kabinę można zainstalować w jednej z łazienek lub w zarezerwowanym na ten cel i odpowiednio do tego przystosowanym pomieszczeniu. Sam proces montażu również nie zajmuje wiele czasu. Gdy pomieszczenie jest już przystosowane do instalacji kabiny, jej montaż trwa zaledwie kilka godzin.

Decydując się na zakup gotowej kabiny, do jej montażu warto zatrudnić fachowców. Dzięki temu w przyszłości nie będziesz mieć problemów z wilgocią, a sama kabina będzie działania w sposób optymalny, ekonomiczny i niezawodny, służąc klientom odwiedzającym Twój hotel lub pensjonat przez wiele lat.

Zapraszamy do kontaktu z Zitpol Sauna. Z nami instalacja sauny w hotelu lub pensjonacie będzie szybka i bezproblemowa.